Kokią Pergalę švęsti?

Gegužės pradžia kupina atmintinų datų, sukakčių, švenčių. Šilčiausia iš jų – pirmąjį mėnesio sekmadienį paminėta Motinos diena. Šiandien švenčiama Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. O ar žinote, kokiu ypatingu rodikliu išsiskiria gegužės 5-oji? Pasirodo, ji gimta­dieniais gausiausia metų diena. Bet šįkart ne apie tai. Vėl grįžkime prie visai tautai ir valstybei ypač svarbios (tai sunku paneigti) Pergalės dienos, kurią…

Gegužės 1-osios pasirinkimas

Jeigu būtume paveldėję sovietinių laikų Gegužės 1-ąją – Tarptautinę darbo žmonių solidarumo dieną, tai šiandien, jos išvakarėse, mūsų skai­­tytojas būtų ruošęs transparantus, plakatus, politinio biuro narių por­tretus, o eisenų organizatoriai de­rintų tuščius šventinius šū­kius apie darbo žmonių vienybę, atsi­davimą partijai ir socialistinei tėvynei... Partiniai bosai krakmolytų marškinius, kad gerai atrodytų iš aukštos tribūnos Lenino prospekte, žvelgdami į tų menkų, skurdžių,…

Kyjivas švenčia pergalę, Kremliuje – pakasynos

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis per pokalbį telefonu padėkojo JAV prezidentui Džo Bidenui už paramą ir lyderystę – JAV Senatas patvirtino 95,2 mlrd. dolerių pagalbos paketą Ukrainai, Izraeliui ir Taivanui. Daugiau kaip 60 mlrd. dolerių numatyta būtent Ukrainai, o už tai balsavo 79 senatoriai, 18 buvo prieš. Ukraina gaus ilgojo nuotolio „Atacms“ (kariuomenės taktinės raketų sistemos), kurių seniai siekė. Aurimas NAVYS,…

Amerika vėl imasi lyderystės

Šeštadienio vakarą buvome tarsi ant adatų, ar pavyks JAV Atstovų rūmams pritarti paramai Ukrainai. 20 val. Lietuvos laiku prasidėjęs bal­savimas netrukus atnešė džiu­gią žinią: 311 kongreso narių prieš 112 sutiko, kad karinei paramai Uk­rainai būtų skirta 60,84 mlrd. do­lerių (57 mlrd. eurų), o iš jų 23,2 mlrd. – ginkluotei įsigyti. Pentagono šaltiniai žiniasklaidai jau anksčiau sakė, jog JAV kariuomenė iš…

Užtvanką pragraužė pelytės...

Nuoširdžiai gaila Orenburgo gy­ventojų, skęstančių Uralo upės pa­va­sariniuose potvyniuose. Be­veik 12 metrų pakilęs vanduo pasi­glemžė ne tik jų menkus namelius prie upės, bet ir apatinius 16 aukš­tų namų butus. Užtvindyta 12 tūks­tančių pastatų. Iš trijų sričių, kurias kerta vingiuota Uralo upė, eva­kuota apie 20 tūkst. gyventojų. Nepaprastoji padėtis paskelbta balandžio 4 d., tačiau evakuacija pradėta tik 12 d. Visą savaitę…

Savo saugumui – iš savo kišenės

Ar sutinkate dalį savo pinigų skirti gynybai? Žinau, klausimas nėra ma­lonus, nes iš kai kieno kišenių ga­li ištraukti paskutinius centus. Bet, kaip sakoma, sveikata ar net gy­vy­bė brangiau. Rusijos karas prieš Uk­rainą tai įrodė milijoną kartų. Kaip toje Arvydo Vilčinsko dainoje: „O aš labai vėluoju...“ Mes smarkiai vėluojame stiprindami savo gynybą. Reikėjo paskubėti jau tada, 2014 m., kai rusų separatistai…

Teroras naudingas Putinui

Terorizmas niekada nėra pateisi­namas. Beprasmė žmonių žūtis vi­suo­tinai smerkiama. Teroristai tu­ri gauti tai, ko nusipelnė. Tačiau bet koks išpuolis netrukus aplim­pa ver­sijomis, detalizavimu, prog­no­­zė­mis. Šaltas protas susi­mai­šo su emocijomis, argumentai – su spė­lio­nė­mis, politika – su ideo­lo­gi­nė­mis spekuliacijomis. Teroristų ataka prieš pamaskvės koncertų rūmuose susirinkusius kelis tūkstančius žmonių taip pat apaugo įvairiais svarstymais. Kaip ir buvo manyta, Kremlius suskubo pasinaudoti…

Stiprus vadas ir demokratijos grimasos

Yra stiprių ir silpnų šalių. Galingos valstybės turi didžiulę įtaką, kuri juntama beveik visuose pasaulio kampeliuose, žmonės taip pat jaučia jų priimamų sprendimų poveikį. Silpnosios šalys dažnai yra ignoruojamos pasaulinėje arenoje ir stengiasi apginti savo ekonominius bei saugu­mo interesus. O kas daro šalį stiprią ir kokie veiksniai lemia tautos stiprybę? Robertas DARGIS, verslininkas Tęsinį skaitykite „Šilalės artojo“ Nr. 21

Arklių brastoje nekeičia?

Prezidentas Gitanas Nausėda bu­vo teisus: Vyriausybę krečia emocinio nestabilumo drugys. Žinynai aiškina, kad emocinis nestabilu­mas – psichologinė žmogaus bū­se­na, kuriai būdingas lengvas pe­rė­­ji­mas į kraštutinumus, greiti ir daž­ni emo­cijų pasikeitimai. Šį kartą toks apibū­dinimas taikytas ne konk­re­čiam žmogui (nors dažnas supranta, jog būtent Premjerei Ingridai Ši­mo­ny­tei), o visam ministrų kabinetui. Ūmaus krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko atsistatydinimo priežastys dar bus…

Ar NATO kariaus Ukrainoje?

Praėjusią savaitę mūsų regione daug kas nutiko. Jau vien išvar­dy­ti visus įvykius užimtų ištisą laik­raščio puslapį. Na, nebent pagrindi­nius. Senosiose Maskvos kapinėse palaidotas aktyvus Putino oponentas Aleksejus Navalnas, dvi savaites po mirties Kremliui kėlęs nemažai rūpesčio, ar neprasidės masiniai protestai kaip 2011 m. Bolotnaja aikštėje Maskvoje. Savo metinėje kalboje Putinas pažėrė nepagrįstų pažadų Rusijos gyventojams, o kartu Vakarams vėl pagrasino…
Prenumeruoti šį RSS naujienų kanalą