Su Vyriausybės darbu susipažino ir dvi šilališkės
Priešpaskutinę rugpjūčio savaitę vykusiame nacionaliniame projekte „Moksleiviai - į Vyriausybę“ šiais metais dalyvavo 30 gabiausių ir veikliausių šalies moksleivių. Su Premjeru tema „Išvykstu, kad sugrįžčiau“ diskutavo bei skirtingose ministerijose lankėsi ir Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos moksleivės Karolina Radzevičiūtė ir Gabija Aurylaitė.
Šilališkė K. Radzevičiūtė domėjosi Lietuvos kariuomenės pajėgumais bei galimybėmis apginti šalį, nuolatine privalomąja pradine karo tarnyba, saugumo situacija regione.
Kaip „Šilalės artoją“ informavo Krašto apsaugos ministerijos Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento Visuomenės informavimo skyrius, dalyviai, pasirinkę galimybę susipažinti su Krašto apsaugos ministerijos veikla bei šalies gynybos reikalais, susitiko su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu, Lietuvos kariuomenės vadu generolu Jonu Vytautu Žuku.
Karolina ir tauragiškis Laurynas apsilankė Mechanizuotosios pėstininkų brigados „Geležinis Vilkas“ štabe, Lietuvos karo akademijoje ir Gedimino štabo batalione. Čia gimnazistai paragavo kariško maisto, susipažino su dalinių istorija, taip pat apžiūrėjo bei susipažino su NATO priešakinių pajėgų bataliono ir mūsų kariuomenės naudojama ginkluote.
Lazeriniame tire Karo akademijoje jiems suteikti šaudymo iš pistoleto pradmenys, akademijos kariūnų atrankos centras pasiūlė išmėginti kariūnų atrankos užduotis.
K. Radzevičiūtė džiaugėsi proga išgirsti iš pirmų lūpų apie krašto apsaugą ir padėtį Lietuvoje, pabendrauti su krašto apsaugos ministru bei kariuomenės vadu.
G. Aurylaitė Žemės ūkio ministerijoje gilinosi į jos ir pavaldžių įstaigų veiklą, susitiko su ministru Broniumi Markausku, kuris papasakojo, kaip veikia ministerija, kuo ypatingas Lietuvos žemės ūkis ir kaip atrodo jo darbo diena. Kartu su gimnazistu iš Mažeikių Gabija pabuvojo Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute, Nacionalinėje mokėjimo agentūroje, Lietuvos žirgyne, o ekologiniuose ūkiuose galėjo išvysti, kaip gimsta tikras lietuviškas ekologiškas produktas.
„Pagirtina, kad jauni žmonės domisi šalies institucijų veikla ir stengiasi kuo daugiau sužinoti apie tai, kaip kuriamas Lietuvos žemės ūkis. Kas žino, gal ateityje vienas jų skirs savo darbą ir širdį būtent Lietuvos žemės ūkiui“, – kalbėjo žemės ūkio ministras B. Markauskas.
„Dalyvaudama projekte, pasirinkau žemės ūkio ministeriją, nes man labai svarbi ekologijos, kokybiško maisto idėja, o kartu tai puiki galimybė pajusti, ką reiškia būti ministru, sužinoti, kokios pareigos bei atsakomybės lydi kasdienę jo ir visos Vyriausybės veiklą“, – sakė Gabija.
Skaičiuojama, kad per pastarąjį dešimtmetį jaunimo mūsų šalyje sumažėjo beveik 32 proc. (2008 m. Lietuvoje gyveno 810 tūkst. jaunų žmonių, 2017 m. pradžioje – 554 tūkst.). Viena iš jaunimo skaičiaus mažėjimo priežasčių yra emigracija. 2016 m. iš Lietuvos emigravo 19 tūkst. 15–29 m. amžiaus jaunų žmonių – jie sudarė beveik pusę visų emigrantų.
„Šilalės artojo“ inform.
Krašto apsaugos ir Žemės ūkio ministerijų nuotr.