Į Upyną atkeliavo architektūros dirbtuvės
Vaikams skirtas projektas „Keliaujančios architektūros dirbtuvės-2017“ kelioms dienoms stabtelėjo Upynoje. Nuo trečiadienio iki sekmadienio 19 jaunųjų upyniškių kartu su atvykusiais savanoriais plušėjo, ieškodami idėjų, kaip žaismingai papuošti savo gimtojo miestelio aplinką.
Kultūros ministerijos ir Kultūros tarybos remiamo bei Architektūros vaikų fondo organizuojamo edukacinio projekto tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į supančią aplinką, parodyti, kad ją galima gražinti, keisti bei puoselėti be didžiulių investicijų, nenaudojant milžiniškų žmogiškųjų ir materialiųjų išteklių. Komanda, sudaryta iš architektų, istorikų, dizainerių bei kitų sričių atstovų, šiemet, be Upynos, yra suplanavusi aplankyti dar šešis miestelius (Siesikus, Tulpiakiemį, Kruopius, Lieplaukę ir kt.). Vietovės išrinktos atrankos būdu, atsižvelgiant į konkursui atsiųstų dalyvių anketas.
Į Upyną trečiadienį atvykę savanoriai su 6-15 metų vaikais pirmiausia išsirengė į pažintinį žygį – miestelio gyventojai aprodė projekto komandai žinomiausius objektus, supažindino su savo kraštu. Pasivaikščioję po miestelį, projekto dalyviai diskutavo, kurioje erdvėje norėtų matyti ką nors naujo ir gražaus. Savanoriai atskleidė, jog bene sunkiausia vaikams buvo sugalvoti tokį objektą, kuris būtų įdomus ne tik jiems patiems, bet ir vyresniems gyventojams.
Galiausiai upyniškiai, pasiskirstę į komandas, ėmėsi įgyvendinti savo kūrybines idėjas ir lipdyti maketą.
Sekmadienį, dirbtuvių uždarymo metu, buvo pristatytas ir galutinis vaikų darbo rezultatas - „Takelis - kambarėlis“. Jaunieji kūrėjai, kalbėdami apie savo idėją, pasakojo, kad nori erdvės, kur galėtų leisti laiką pertraukų metu. Medžiagomis (lentomis, kuolais, vinimis, tvirtinimo detalėmis ir kt.) bei savo darbu prisidėjo tėveliai. O atsisveikindama „Keliaujančių architektūros dirbtuvių-2017“ komanda padovanojo upyniškiams didžiulį tinklą bei įpareigojo bendruomenę iš jo pagaminti dešimtvietį hamaką.
Jaunieji kūrėjai bei jų vadovai labai tikisi, kad jų kūrinys ne tik taps visos miestelio bendruomenės traukos objektu, bet ir įkvėps ateityje kartu puošti savo gyvenamąsias erdves. Ir, žinoma, jas saugoti bei tausoti.
Morta MIKUTYTĖ
Justo AMBROZOS ir organizatorių nuotr.